Історія села Орлівка

Новгород – Сіверського району Чернігівської області Україна

Село Орлівка лежить у долині по обидва боки річки Убідь в 45 км від залізничної станції м. Новгород – Сіверський, у 70 км від залізничної станції м. Мена, у 50 км від залізничної  станції смт. Корюківка, у 50 км від станції м. Семенівка.

Річка Убідь бере початок в урочищі Вершина на  віддалі 5 км від центру села.

Назва села походить від урочища Орли, в якому поселились перші жителі.

Село лежить мі 51 56 СД. За будовою місцевість злегка підвищена рівнина з дерново-середньопідзолистими грунтами річкового і водно- льодовикового походження. Середня висота рівнини – 105 м.

Головною найближчою річкою є Десна, яка протікає в 25 км на схід від села. Навколо є болото.

В лісах водяться різні звірі: вовки, лисиці дикі свині, кози, білки.

Недалеко від села  на схід – урочище «Чистик», на північний схід «Полянське» характерні тим, що за переказами старих жителів села на початку XVIII століття, була битва окремих частин військ Петра І і Карла XII.  Ще й тепер тут знаходяться рештки вогнепальної зброї тих часів, могили поховання.

23 грудня 1918 році о 2 годині дня відбулися загальні збори жителів  с.Орлівки, які вибрали Орлівську сільську раду депутатів трудящих у кількості 40 депутатів. Уже в перші дні існування сільської ради депутатів трудящих користувалась авторитетом серед жителів села і відігравала велику роль у житті села, вирішувала різні питання.

У 1928 році відкритий 7 клас і 6-річна вечірня школа колгоспної молоді. У 1938 році відкрита 10 – річна школа. В 1965 році була побудована нова школа, в якій навчалось 540 учнів.

Під час окупації гітлерівці вивезли в рабство 64 чоловіка. Було спалено 238 дворів. Знищено будівлі в центрі села, 10 березня 1943 р. Хутір Зелений Гай був оточений загоном німців та мадяр. На світанку фашисти вступили в Хутір і по звірячому знищили 165 чоловіків, стариків, жінок та дітей. Пограбували їх майно та спалили оселі. Жителі села Орлівки зберігають пам’ять  про тих, хто загинув від рук ненависного ворога. Біля пам’ятників жертвам фашизму завжди часто і ніколи не в’януть квіти.

В цей час на території сільської ради є сільський клуб, бібліотека, магазини, НВК, лікарня.

В 2013 році ТОВ «Орлівське» передано інвесторам, Сіють кукурудзу, соняшник, сою, пшеницю, горох.

Логін: *

Пароль: *