Регламент ради

ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням другої сесії
сьомого скликання
01 грудня  2015 року

РЕГЛАМЕНТ

роботи Орлівської сільської ради сьомого скликання

Розділ І.

Загальні положення

Стаття 1.      Орлівська сільська рада є органом місцевого самоврядування, що представляє спільні інтереси територіальних громад сіл та міста у межах повноважень, визначених Конституцією України, Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", Законами України „Про статус депутатів місцевих рад”, „Про службу в органах місцевого самоврядування”, цим Регламентом та іншими законами, а також повноважень, переданих раді міською та сільськими радами і органами державної виконавчої влади.

Стаття 2.      Орлівська сільська рада складається з депутатів, обраних населенням сільської ради згідно з Законом України “Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, міських рад та сільських, селищних, міських голів”.

Орлівська сільська рада вважається правомочною якщо обрано не менш двох третин депутатів від загального складу ради, повноваження яких визнано і не припинено в установленому законом порядку.

Стаття 3.      До повноважень сільської ради належить:

  1. Затвердження програм соціально-економічного та культурного розвитку району, цільових програм з інших питань, заслуховування звітів про їх виконання.
  2. Затвердження  бюджету сільської ради, внесення змін до нього відповідно до Бюджетного кодексу, затвердження звітів про їх виконання.
  3. Розподіл переданих з державного бюджету коштів у вигляді дотацій, субвенцій між  бюджетами  організацій та установ, які знаходяться на балансі сільської ради.
  4. Вирішення  відповідних  питань про продаж, передачу в оренду або під заставу об’єктів комунальної власності, які забезпечують спільні потреби територіальної громади і перебувають в управлінні сільської ради, а також придбання таких об’єктів в установленому законом порядку.
  5. Вирішення в установленому законом порядку питань щодо управління об’єктами спільної власності територіальної  громади сіл,  що перебувають в управлінні сільської ради. Прийняття рішень про реорганізацію, ліквідацію, створення підприємств та організацій, які засновані на спільній власності територіальної громади сіл. Призначення і звільнення їх керівників. Затвердження методик, інструкцій, положень з питань: розрахунку орендної плати, надання пільг по орендній платі, відчуження основних засобів підприємств та організацій, передачі майна під заставу, реалізації корпоративних прав районної ради.
  6. Вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.
  7. Вирішення відповідно до закону питань про надання дозволу на спеціальне використання природних ресурсів районного значення, а також про скасування такого дозволу.
  8. Прийняття рішень про організацію територій і об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення та інших територій, що підлягають особливій охороні; внесення пропозицій до відповідних державних органів про оголошення природних та інших об’єктів, що мають екологічну, історичну, культурну або наукову цінність, пам’ятками історії або культури, які охороняються законом.
  9. Встановлення правил користування водозабірними спорудами, призначеними для задоволення питних, побутових та інших потреб населення, зон санітарної охорони джерел водопостачання, обмеження або заборони використання підприємствами питної води у промислових цілях.
  10.  Прийняття за пропозицією сільської громади рішень, пов’язаних із створенням спеціальних вільних та інших зон, зміною у статусі цих зон, внесення до відповідних органів пропозицій з цих питань.
  11.  Прийняття рішень щодо об’єднання в асоціації, вступ до асоціацій та інших форм добровільних об’єднань органів місцевого самоврядування, що представляють спільні інтереси територіальної громади, а також про вихід із них.
  12. Прийняття рішень з питань адміністративно-територіального устрою в межах і в порядку, визначених законом.
  13. Заслуховування звітів сільського голови, директора комунального підприємства, керівників установ та організацій, розташованих на території сільської ради про виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку, бюджету, рішень ради із зазначених питань, а також про здійснення сільською радою делегованих їй радою повноважень.
  14. Прийняття рішень щодо делегування  окремих повноважень сільської ради.
  15. Прийняття рішень про недовіру сільському голові.
  16. Прийняття рішень про звернення до суду щодо визнання незаконними актів місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій, які обмежують права територіальної громади у сфері їх спільних інтересів, а також повноваження сільської ради та їх органів.
  17. Надання згоди на передачу об’єктів з державної власності у спільну власність територіальної громади сіл,  та прийняття рішень про передачу об’єктів права спільної власності територіальної громади сіл, що перебувають в управлінні сільської ради, у державну власність, а також щодо придбання об’єктів державної власності.
  18. Затвердження відповідно до закону Положення про зміст, опис та порядок використання символіки сільської ради.
  19. Заснування засобів масової інформації сільської ради, призначення і звільнення їх керівників.
  20. Сільська рада може розглядати і вирішувати на пленарних засіданнях й інші питання, віднесені до її відання діючим законодавством.

Стаття 4.  Здійснення сільською радою своїх повноважень будується на основі ініціативної і активної участі в її роботі кожного депутата, поєднань місцевих і державних інтересів, правової, організаційної і матеріально-фінансової самостійності, законності, широкого залучення громадян до управління громадськими справами та реалізації волі виборців через своїх депутатів, відповідальності і підзвітності перед радою утворених нею органів, обраних або призначених посадових осіб.

Стаття 5.   Сільська рада є юридичною особою, діє у межах наділених власних повноважень самостійно і несе відповідальність за свою діяльність відповідно до закону. Робота сільської ради проводиться планово. Плани складаються з урахуванням пропозицій голови ради, заступника голови, постійних комісій, депутатів ради,  і затверджуються рішенням ради.

Стаття 6. Сільська рада та її органи проводять роботу відкрито і гласно, систематично інформують населення про свою діяльність, прийняті рішення та хід їх виконання.

Стаття 7. Регламент роботи сільської ради – це нормативний акт затверджений радою, який визначає порядок скликання і проведення сесій ради, засідань її президії, функції голови ради, його заступника, які випливають з їх повноважень, процедуру діяльності постійних комісій, тимчасових контрольних комісій, депутатів, президії ради, а також діяльність виконавчого апарату по забезпеченню здійснення радою повноважень, наданих їй Конституцією України, Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", Законом України ”Про статус депутатів місцевих рад”, Законом України „Про службу в органах місцевого самоврядування” та іншими законами.

Розділ ІІ.

Організація роботи сільської ради

Глава 1

Скликання сесій сільської ради

Стаття 8.      Орлівська сільська  рада проводить свою роботу сесійно. Сесія – це основна організаційно-правова форма діяльності ради, яка відповідно до законодавства дає можливість всебічно враховувати досвід і думки всіх депутатів, їх виборців та приймати відповідні рішення. Сесія сільської ради складається з пленарних засідань ради, а також засідань постійних комісій ради.

Стаття 9. Перша сесія новообраної сільської ради скликається територіальною виборчою комісією не пізніше як через місяць після обрання ради у правомочному складі. Для підготовки пропозицій щодо порядку проведення першої сесії новообраної ради та питань, які передбачається внести на розгляд, формування органів сільської ради сільською виборчою комісією утворюється робоча група з числа новообраних депутатів ради.

Стаття 10. Наступні сесії ради скликаються головою сільської ради в міру необхідності, але не менше одного разу на квартал.

Стаття 11. У разі немотивованої відмови голови сільської ради або неможливості ним скликати сесію ради сесія скликається заступником голови районної ради.

Стаття 12.  Сесія сільської ради повинна бути також скликана за пропозицією не менш як однієї третини депутатів від загального складу сільської ради. Пропозиції щодо скликання сесії направляються голові ради письмово із зазначенням питань, які пропонуються внести на розгляд сесії та  мотивуванням необхідності її скликання.

Стаття 13. У разі якщо голова сільської ради та його заступник у двотижневий строк не скликають сесію на вимогу суб’єктів, зазначених у статті 12, сесія може бути скликана депутатами сільської ради, які становлять не менше, як одну третину складу ради або постійною комісією ради.

Пропозиція про скликання сесії у цьому разі оформляється як рішення групи депутатів за підписами однієї третини депутатів або рішення постійної комісії.

Стаття 14.  Рішення про скликання сесії ради приймається головою сільської ради або його заступником у формі розпорядження.

Стаття 15. Повідомлення про скликання сесії ради із зазначенням часу скликання, місця проведення сесії та питань, які передбачається винести на розгляд ради, доводиться до відома депутатів і населення шляхом вивішуванням на дошці оголошень або  у відведених  для цього місцях  не пізніше як за 10 днів до сесії, а у виняткових випадках – не пізніше як за день до сесії.

Глава 2

Підготовка питань на розгляд сільської ради

Стаття 16.      На пленарних засіданнях сільської ради вирішуються питання, передбачені статтею 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", цим регламентом та іншими законами. Проект порядку денного сесії готує виконавчий апарат ради на підставі внесених матеріалів і проектів рішень.

Стаття 17. Пропозиції щодо питань на розгляд сільської ради можуть вноситися головою сільської ради, постійними комісіями, депутатами.

Стаття 18. Пропозиції до порядку денного вносяться до прийняття головою ради розпорядження про скликання сесії, не пізніше як за 15 днів до сесії.

Пропозиції до порядку денного, внесенні після прийняття головою ради розпорядження про скликання сесії або під час чергової сесії, можуть бути внесені до порядку денного лише за рішенням сільської ради.

Стаття 19. Пропозиції, що вносяться до порядку денного сесії, попередньо розглядаються на засіданнях постійних комісій, президії сільської ради з прийняттям відповідних висновків та рекомендацій.

Остаточно порядок денний сесії затверджується сільською радою на пленарному засіданні більшістю голосів депутатів, присутніх на сесії.

Стаття 20.  Пропозиції про внесення питань на розгляд ради супроводжуються проектом рішення сільської ради, пояснювальною запискою  з обґрунтуванням необхідності прийняття цього рішення.

Стаття 21. Проекти програми соціально-економічного та культурного розвитку села і  бюджету сільської ради з доданими до них матеріалами вносяться до сільської ради не пізніше як за 12 днів до розгляду на сесії ради.

Голова сільської ради або його заступник направляють вказані проекти для попереднього розгляду і підготовки висновків по них у постійні комісії.

Постійні комісії одразу ж після розгляду на засіданнях повідомляють голову сільської ради або його заступника про свої пропозиції та зауваження до цих проектів. Голова сільської ради або заступник голови ради визначають постійну комісію, на яку покладається узагальнення пропозицій і зауважень до цих проектів та підготовка співдоповіді на сесії з питань затвердження програм соціально-економічного та культурного розвитку і бюджету сільської ради.

Стаття 22. Проект рішення сільської ради з поданими до нього матеріалами узгоджується особами, які готували проект рішення,  головою сільської ради.

Стаття 23.  Проекти рішень, інші документи і матеріали з питань, які вносяться на розгляд сільської ради, доводяться до відома депутатів не пізніше, як за три дні до відкриття сесії, а у виняткових випадках – у день проведення сесії.

Глава  3

Підготовка і прийняття регуляторних актів (рішень)

Стаття 24.      Основні поняття

Регуляторний акт – це прийнятий сільською радою нормативно

  • правовий акт (рішення), який спрямований на правове регулювання господарських відносин, а також адміністративних відносин між регуляторними органами або іншими органами державної влади та суб’єктами господарювання, та встановлює, змінює чи скасовує норми права, носить загальний чи локальний характер, застосовується неодноразово, поширюється на невизначене коло осіб.

Сферою господарських відносин є господарсько–виробничі, організаційно-господарські та внутрішньогосподарські відносини        

           Аналіз регуляторного впливу – документ, який містить обґрунтування необхідності регулювання відносин шляхом прийняття регуляторного акта, його наслідків для ринкового середовища, забезпечення прав та інтересів суб’єктів господарювання, громадян та держави, а також обґрунтування відповідності проекту регуляторного акта принципам державної регуляторної політики.

           Звіт про відстеження результативності регуляторного акта – документ, який містить дані про наслідки дії регуляторного акта та про методи, за допомогою яких було здійснено таке відстеження.

Стаття 25. З метою координації діяльності у здійсненні державної регуляторної політики сільська рада покладає ці повноваження на постійну комісію ради з питань соціально-економічного розвитку села, зайнятості населення, ефективного використання природних ресурсів (далі – відповідальна комісія).

Стаття 26. Планування діяльності з підготовки проектів регуляторних актів здійснюється в рамках підготовки та затвердження плану роботи сільської ради у порядку, встановленому Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні” та Регламентом, з урахуванням вимог частин третьої та четвертої статті 7 Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”.

Стаття 27. У пропозиціях про внесення питань на розгляд ради обов’язково вказуються проекти рішень, які є регуляторними актами.

Стаття 28. Стосовно кожного проекту регуляторного акту його розробником до оприлюднення проекту акта з метою одержання зауважень та пропозицій готується аналіз регуляторного впливу. Вимоги щодо змісту аналізу регуляторного впливу визначаються статтею 8 Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”.

Стаття 29. У разі внесення на розгляд сесії ради проекту регуляторного акта

без аналізу регуляторного впливу відповідальна комісія приймає рішення про направлення проекту регуляторного акта на доопрацювання органу чи особі, яка внесла цей проект.

За мотивованим поданням депутата ради, постійної комісії ради відповідальна постійна комісія може прийняти рішення про забезпечення підготовки експертного висновку щодо регуляторного впливу проекту регуляторного акта, внесеного депутатом ради, постійною комісією ради. У цьому разі аналіз регуляторного впливу не готується, а експертний висновок щодо регуляторного впливу готується відповідно до вимог статті 8 Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”.

Стаття 30.      Кожен проект регуляторного акта, що внесений на розгляд до сільської ради, подається до відповідальної постійної комісії для вивчення та надання  висновків про відповідальність проекту регуляторного акта вимогам статей 4 та 8 Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”.

Відповідальна постійна комісія в 10-денний строк з дня подачі проекту до комісії забезпечує підготовку експертного висновку щодо регуляторного впливу внесеного проекту регуляторного акта.

На підставі аналізу регуляторного впливу, яким супроводжувався проект

регуляторного акта при його внесенні на розгляд сесії сільської ради, а також експертного висновку щодо регуляторного впливу цього проекту відповідальна постійна комісія готує свої висновки про відповідальність проекту регуляторного акта вимогам статей 4 та 8 Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”. У випадках, визначених статтею 29 Регламенту, такі висновки готуються на підставі експертного висновку регуляторного впливу.

Висновки відповідальної постійної комісії готуються на підставі аналізу регуляторного впливу, яким проект регуляторного акта супроводжувався при його внесенні, лише у разі, якщо експертний висновок щодо регуляторного впливу не був наданий відповідальній постійній комісії протягом строку, встановленого для його підготовки. Це правило не застосовується у випадках, передбачених ст. 29 Регламенту.

Висновки відповідальної постійної комісії передаються для вивчення до постійної комісії, до сфери відання якої належить супроводження розгляду проекту регуляторного акта сільській раді (далі – профільна постійна комісія), за винятком випадків, коли відповідальна постійна комісія є профільною постійною комісією.

При представленні на пленарному засіданні сесії ради проекту регуляторного акта голова відповідальної постійної комісії доповідає висновки цієї постійної комісії про відповідальність проекту регуляторного акта вимогам статей 4 та 8 Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”.

Стаття 31. За рішенням сільської ради або відповідальної постійної комісії ради:

  • оприлюднюються проекти регуляторних актів, які не оприлюднювалися до внесення їх на розгляд сесії ради.
  • можуть повторно оприлюднюватися до внесення їх на розгляд сесії ради.
    • У разі оприлюднення проектів регуляторних актів за рішенням ради або відповідальної постійної комісії ради функцію розробника проекту виконує орган, особа чи група осіб, які внесли цей проект на розгляд сесії ради, якщо інше не встановлено у рішенні ради чи відповідальної постійної комісії.    

Зауваження і пропозиції щодо оприлюднення проекту регуляторного акта, внесеного на розгляд сесії ради, та відповідного аналізу регуляторного впливу надаються фізичними та юридичними особами, їх об’єднаннями розробникові цього проекту та профільній постійній комісії ради.

Стаття 32. Регуляторний акт не може бути прийнятий або схвалений районною радою, якщо наявна хоча б одна з таких обставин:

  • відсутній аналіз регуляторного впливу;

-   проект регуляторного акта не був оприлюднений.

      Для припинення виявлених порушень вживаються заходи, передбачені статтею 29 Регламенту.

Стаття 33.  Виконання заходів з відстеження результативності регуляторних актів, прийнятих сільською радою, забезпечується районною державною адміністрацією.

Звіт про відстеження результативності регуляторного акта, прийнятого

районною радою, не пізніше наступного робочого дня з дня оприлюднення цього звіту подається до відповідальної постійної комісії.

Рішення про необхідність перегляду регуляторного акта, прийнятого радою, на підставі аналізу звіту про відстеження його результативності приймає відповідальна постійна комісія або розробник проекту цього регуляторного акта.

Стаття 34. Звіт про відстеження результативності регуляторних актів сільська рада оприлюднює на дошці оголошень не пізніше як у десятиденний термін з дня підписання цього звіту.

Сільська рада заслуховує щорічний звіт голови сільської ради про здійснення державної регуляторної політики одночасно зі звітом про діяльність ради.  

Глава 4

Порядок роботи сесії сільської ради

Стаття 35.  Для підготовки пропозицій щодо порядку проведення першої сесії новообраної районної ради та питань, які передбачається внести на її розгляд, формування органів районної ради, районною виборчою комісією утворюється робоча група з числа новообраних депутатів ради.

Збори підготовчої депутатської групи скликає і проводить голова районної ради попереднього скликання.

Стаття 36. Першу сесію новообраної сільської ради відкриває і веде (до обрання голови сільської ради) голова територіальної виборчої комісії. Він інформує раду про підсумки виборів депутатів сільської ради і визнання їх повноважень.

Порядок обрання на першій сесії голови сільської ради, заступника (заступників) голови ради визначається цим Регламентом, якщо новообраною радою не буде затверджено іншого порядку.

Стаття 37.  Сесія сільської ради є правомочною, якщо в її пленарному засіданні бере участь більше половини депутатів від загального складу ради.

Стаття 38. Перед кожною сесією проводиться поіменна реєстрація депутатів, що прибули на сесію. Реєстрацію депутатів проводять працівники виконавчого апарата ради.

У разі відсутності встановленої для правомочної сесії кількості депутатів, за розпорядженням голови сільської ради проведення сесії переноситься на інший час.

Стаття 39. Сесію сільської ради відкриває і веде голова сільської ради, а у випадку його відсутності – заступник голови сільської ради.

Стаття 40. Порядок денний і порядок роботи сесії затверджується більшістю голосів депутатів, присутніх на сесії.

Стаття 41. Пленарні засідання сільської ради розпочинаються о 10-й годині, якщо не буде прийняте інше рішення. Перерва в роботі засідань робиться через кожні дві години на 15 хвилин. Рада має право прийняти рішення про зміну часу проведення засідань. Тривалість роботи сесії встановлюється сільською радою, виходячи із кількості і особливостей питань, які розглядаються, але не пізніше 18-ої години.

Стаття 42. На початку роботи сесії ради, до обрання лічильної групи підрахунок голосів при голосуванні здійснюють члени постійної комісії з питань регламенту, законності та правопорядку. Для підрахунку голосів при проведенні відкритого голосування сільська рада утворює лічильну групу з числа депутатів.

Стаття 43  Працівники виконавчого апарату сільської ради реєструють депутатські запити, довідки, заяви, пропозиції та інші матеріали, а також ведуть протокол і стенограму сесії.

Стаття 44. Сесії ради проводяться гласно. У разі необхідності рада може прийняти рішення більшістю голосів від числа присутніх депутатів.

В засіданнях сесії можуть брати участь з правом дорадчого голосу  голова райдержадміністрації (якщо він не обраний депутатом сільської ради), депутати обласної ради та народні депутати України.

За згодою сесії можуть бути присутні на її засіданнях депутати рад, що діють на території району, представники державних органів, органів місцевого самоврядування, громадських об’єднань, політичних партій, трудових колективів, засобів масової інформації, а також інші особи по запрошенню голови (заступника голови) ради.

Для осіб, запрошених на сесію, відводяться спеціальні місця у залі засідань.

Запрошені на засідання сільської ради особи не мають права втручатися в роботу сесії, зобов’язані утримуватись від проявів схвалення чи осуду доповідей, виступів, рішень, які приймаються. Депутатам і запрошеним не дозволяється в сесійному залі користуватись під час сесії мобільними телефонами.

Особа, яка не є депутатом і припускається грубих порушень, може бути випроваджена з залу засідань розпорядженням головуючого.

Інформація про відкриті засідання сільської ради повинна передаватися по районному радіо, телебаченню та публікуватися в газеті “Сіверський край”.

Стаття 45.  Сесії сільської ради ведуться українською мовою. Депутати також мають право виступати російською мовою.

Стаття 46. Час для доповідей на сесії встановлюється в межах до 1-ї години, для співдоповідей – до 20 хвилин, виступаючим в дебатах вперше – до 7 хвилин, для повторного виступу, заяв, внесення запитів, питань, пропозицій, повідомлень і довідок – до 3 хвилин.

Стаття 47. Головуючий на засіданні сільської ради забезпечує виконання положень цього Регламенту.

Головуючий на засіданні сільської ради:

  • керує засіданням районної ради, слідкує за дотриманням правомочності сесії і прийнятого депутатами порядку її роботи;
  • надає слово доповідачам, співдоповідачам та виступаючим в послідовності надходження їх записок;
  • за згодою ради надає слово для виступів з обговорюваного сільською радою питання особам, запрошеним на сесію;
  • має право в необхідних випадках за згодою депутатів продовжити час для виступу;
  • оголошує письмові запити, особисті заяви та довідки депутатів, надає депутатам слово для усних запитів, запитань та довідок, а також зауважень щодо ведення сесії;
  • проводить голосування депутатів з питань, які потребують прийняття рішення сільської ради та оголошує його результати;
  • на початку відкритого голосування оголошує кількість пропозицій, які пропонуються на голосування, уточнює їх формулювання, нагадує, якою більшістю голосів може бути прийняте рішення;
  • дає доручення, пов’язані із забезпеченням роботи сесії сільської ради, постійним комісіям, працівникам виконавчого апарату ради.

Стаття 48. Заяви депутатів про надання слова для виступу можуть направлятись голові безпосередньо на сесії після затвердження порядку денного. Заяви можуть також завчасно направлятися голові ради або його заступнику до відкриття сесії.

Стаття 49. Депутат виступає на засіданні після надання йому слова головуючим. Виступи проводяться, як правило, з трибуни, а за згодою головуючого – із залу. Головуючий на засіданні надає слово для участі у дебатах у порядку надходження заяв.

Стаття 50. Депутат може виступати з одного і того ж питання не більше двох разів. Передача права на виступ до іншого депутата не допускається. Слово по порядку ведення засідання, відповіді на питання та для роз’яснення може бути надано головуючим позачергово.

Голова ради, його заступник мають право взяти слово у будь-який час. Кількість їх виступів з одного і того ж питання не обмежуються.

Стаття 51. Виступаючий не повинен вживати грубих і некоректних висловів, закликати до незаконних і насильницьких дій. В разі порушення цього правила головуючий має право попередити виступаючого, а при повторному порушенні вправі позбавити його слова. Якщо виступаючий взяв слово без дозволу головуючого, він може бути позбавлений цього виступу.

Якщо виступаючий відхилився від обговорюваної теми, головуючий може закликати його дотримуватись обговорюваного питання.

Якщо виступаючий продовжує висловлюватись не по обговорюваному питанню або перевищив відведений регламент, то після одного попередження він може бути позбавлений слова.

Стаття 52. Запитання доповідачам та співдоповідачам подаються письмово або ставляться усно. В ході обговорення доповідей і співдоповідей головуючий забезпечує виявлення різноманітних думок з обговорюваного питання.

Стаття 53. Обговорення питання, яке розглядається, припиняється за рішенням сільської ради. При вирішенні питання про припинення обговорення головуючий інформує про кількість депутатів, що записались на виступ і виявляє, хто з депутатів наполягає на виступі і за згодою ради надає їм слово.

Пропозиція про припинення обговорення ставиться на голосування.

Стаття 54. Якщо депутат не зміг висловитися у зв'язку з припиненням обговорення, за його бажанням текст його виступу може бути додано до протоколу сесії.

Після припинення обговорення доповідач і співдоповідач мають право взяти заключне слово.

Стаття 55. Зауваження та доповнення депутатів враховуються при доопрацюванні проектів рішень.

Стаття 56. За згодою більшості депутатів текст проекту рішення, який був розданий депутатам для ознайомлення, на засіданні може не оголошуватись.

Стаття 57. Після закінчення обговорення питання головуючий на сесії оголошує про проведення голосування по прийняттю рішень.

Стаття 58. Рішення ради приймається відкритим або таємним голосуванням.

Стаття 59. Таємне голосування обов’язково проводиться у випадках, передбачених пунктами 1, 29, 31 статті 43 та пунктом 1 статей 55, 56 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".

Стаття 60. При голосуванні на сесії враховується голос голови ради.

Стаття 61. Розгляд пропозицій, доповнень і зауважень до проекту рішення сільської ради проводиться після прийняття сільською радою внесеного проекту рішення за основу.

В разі, коли проект рішення не приймається за основу, питання, по якому був підготовлений проект рішення, знімається з порядку денного сесії.

Стаття 62. Якщо проект рішення ради прийнято за основу, ставляться на голосування поправки і пропозиції до нього.

Головуючий на сесії інформує депутатів про кількість пропозицій, що надійшли, уточнює її формулювання.

Стаття 63.  У разі, коли дві або більше пропозицій стосуються одного і того ж питання, голосування проводиться по пропозиціях у тому порядку, в якому їх внесено.

Стаття 64. Якщо рада приймає першу поправку чи пропозицію, інші на голосування не ставляться.

Стаття 65. Голосування може бути проведене без підрахунку голосів за явною більшістю, якщо жоден з депутатів не вимагає іншого. При проведенні відкритого голосування підрахунок голосів проводиться лічильною групою.

При голосуванні з одного питання кожен депутат має один голос.

Стаття 66. Голосування по проекту рішення проводиться в цілому за все рішення або по пунктах та розділах, а потім в цілому.

Стаття 67. Рішення сільської ради вважається прийнятим, якщо за нього подано більшість голосів від загального складу ради.

Стаття 68. Для проведення таємного голосування і визначення його результатів з числа депутатів обирається відкритим голосуванням лічильна комісія. До лічильної комісії не можуть входити депутати, чиї кандидатури висунуто до складу органів, що обираються.

Стаття 69.  Лічильна комісія обирає зі свого складу голову і секретаря комісії. Рішення комісії приймаються більшістю голосів її складу.

Стаття 70.  Бюлетені для таємного голосування виготовляються під контролем лічильної комісії за встановленою нею формою і у визначеній кількості.

Стаття 71. Кожен депутат має право пропонувати для обговорення будь-яку кандидатуру, в тому числі й свою.

Порядок внесення кандидатур в бюлетень для таємного голосування визначається тимчасовим регламентом ради, прийнятим на першій сесії.

Стаття 72. Час і місце голосування, порядок його проведення встановлюється лічильною комісією на основі цього регламенту і оголошується головою лічильної комісії.

Стаття 73. Перед початком голосування виборчу скриньку перевіряє, опечатує або пломбує голова лічильної комісії у присутності членів комісії. Голосування проводиться у приміщенні при наявності кабіни для таємного голосування. Місце видачі бюлетенів і встановлення виборчої скриньки визначає комісія.

Стаття 74. Кожному депутату видається один бюлетень по виборах органу, що обирається, чи посадової особи, чи по вирішенню питання, що розглядається.

Бюлетені для таємного голосування видаються депутатам членами лічильної комісії згідно з списком депутатів. За отриманий бюлетень депутат ставить особистий підпис.

Стаття 75. Депутат користується правом одного голосу. Депутат голосує у кабіні чи кімнаті для таємного голосування шляхом викреслення в бюлетені прізвища кандидата, якого він не підтримує, залишаючи лише одного або не залишаючи жодного, якщо не підтримує жодного з кандидатів.

Стаття 76. Депутат, який присутній на сесії, але не одержує бюлетень або одержавши бюлетень не опускає його у виборчу скриньку, вважається таким, що не прийняв участь у голосуванні.

Стаття 77. Після закінчення голосування лічильна комісія розкриває виборчу скриньку і підраховує голоси.

Недійсними вважаються бюлетені невстановленої форми і в яких залишено більше однієї кандидатури. Прізвища, дописані в бюлетені, при підрахунку голосів не враховуються.

Стаття 78. Кандидат вважається обраним, якщо в результаті таємного голосування він одержав більше половини голосів від загального складу ради.

Стаття 79. У випадку, коли на певну посаду балотувалися більше двох кандидатів і жоден з них не отримав при першому голосуванні необхідної більшості голосів, проводиться повторне голосування по двох кандидатурах, які одержали найбільше голосів.

При повторному голосуванні обраним на посаду голови вважається той кандидат, який набрав більшість голосів від загального складу ради.

Якщо при повторному голосуванні жоден з кандидатів не набрав необхідної для обрання кількості голосів, проводяться повторні вибори з новим висуненням кандидатів.

Стаття 80. Про результати таємного голосування лічильна комісія складає протокол, який підписують усі члени комісії.

По доповіді лічильної комісії сільська рада відкритим голосуванням більшістю голосів від кількості депутатів, присутніх на сесії, приймає рішення про затвердження результатів таємного голосування.

Стаття 81. При виявленні помилок у порядку та процедурі проведення голосування за рішенням ради, прийнятим більшістю голосів від кількості присутніх депутатів, проводиться повторне голосування.

Стаття 82. Рішення районної ради підписує голова сільської ради.

Стаття 83. Рішення сільської ради набирають чинності з моменту їх прийняття, якщо не встановлено іншого строку введення цих рішень у дію.

Рішення сільської ради нормативно-правового характеру набирають чинності з дня їх офіційного оприлюднення – опублікування в газеті „Сіверський край”, якщо радою не встановлено більш пізній строк введення цих рішень у дію.

Стаття 84. Рішення сільської ради надсилаються відповідним підприємствам (об’єднанням), організаціям і установам, посадовим особам і доводяться до відома населення. На письмову мотивовану вимогу громадян їм може бути видана копія рішення.

Стаття 85. Рішення сільської ради, прийняті у межах її компетенції, є обов’язковими для виконання її органами, органами виконавчої влади, підприємствами (об’єднаннями), організаціями і установами незалежно від форм власності, розташованими або зареєстрованими на території села, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на території села.

Рішення сільської ради з мотивів їх невідповідності Конституції або Законам України можуть бути визнані незаконними в судовому порядку.

Стаття 86. Засідання сільської ради протоколюються . Протокол сесії ради підписується головою ради або його заступником. Протокол сесії ради оформляється не пізніше одного місяця після її проведення.

Стаття 87. У протоколі сесії сільської ради зазначаються такі дані:

  • найменування ради, порядковий номер сесії (в межах скликання), дата і місце проведення сесії;
  • число депутатів, обраних до сільської ради, число присутніх та відсутніх депутатів;
  • порядок денний сесії, прізвище та номер виборчого округу доповідача та співдоповідача по кожному питанню;
  • прізвище, номера виборчих округів депутатів, виступаючих в дебатах (для осіб, які не є депутатами сільської ради, посади), а також депутатів, які внесли запити, тексти їх виступів.

Стаття 88. До протоколу сесії додаються рішення, прийняті сільською радою, тексти доповідей та співдоповідей, письмові запити депутатів, тексти виступів депутатів, які записалися, але не виступили у зв'язку з припиненням дебатів, список відсутніх на сесії депутатів, список запрошених на сесію, стенограма сесії.

Стаття 89.  Оригінал протоколу сесії протягом скликання зберігається в раді, а після закінчення строку здається до районного державного архіву на постійне зберігання.

Копія протоколу надсилається до районної ради.

Стаття 90. При необхідності в кінці сесії надається час, але не більше 30 хвилин, для виступів депутатів сільської ради з короткими заявами та повідомленнями. Обговорення цих заяв та повідомлень не відкривається, рішення по них не приймаються.

Стаття 91. Пропозиції та зауваження, висловлені в дебатах депутатами на сесії сільської ради, передані в письмовій формі головуючому на сесії, розглядаються радою або за її дорученнями комісіями ради, направляються на розгляд відповідним державним та громадським організаціям та посадовим особам, які зобов’язані у встановлений строк розглянути їх і про результати повідомити безпосередньо депутата, а також голову ради.

Стаття 92. Листи громадян, які надійшли на адресу сесії районної ради, розглядаються сільською радою в порядку, передбаченому Законом України „Про звернення громадян”.

Розділ ІІІ

Депутат районної ради

Стаття 93. Повноваження депутатів, порядок організації і гарантії депутатської діяльності визначаються Конституцією України, Законами України "Про місцеве самоврядування в Україні", „Про статус депутатів місцевих рад”, „Про службу в органах місцевого самоврядування”, іншими законами.

Стаття 94. Відповідно до частини першої статті 49 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та статті 48 Закону України „Про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів” повноваження депутата сільської ради починаються з моменту офіційного оголошення територіальною виборчою комісією на сесії сільської ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів і закінчуються в день першої сесії сільської ради нового скликання.

Повноваження депутата можуть бути припинені достроково у випадках, передбачених законом.

Стаття 95. Після визнання повноважень кожному депутату видається посвідчення за підписом голови сільської ради.

Стаття 96. На час сесій, засідань постійних комісій сільської ради, а також для здійснення депутатських повноважень в інших, передбачених законом випадках, депутат сільської ради звільняється від виконання виробничих або службових обов’язків з відшкодуванням його середнього заробітку за основним місцем роботи та інших витрат, пов’язаних з депутатською діяльністю за рахунок сільського бюджету.

Стаття 97. Депутат як повноважний член сільської ради має всю повноту прав, що забезпечують його активну участь у діяльності районної ради та утворюваних нею органів, несе обов’язки перед виборцями, сільською радою та її органами, виконує їх доручення. Депутат входить до складу однієї постійної комісії ради.

Стаття 98. Депутати сільської ради здійснюють аналіз стану справ, вивчають громадську думку з основних питань, які вносяться на розгляд районної ради, і свої пропозиції та повідомлення направляють голові сільської ради або у відповідну постійну комісію.

Стаття 99. Депутат сільської ради користується ухвальним голосом з усіх питань, які розглядаються сільською радою та в постійній комісії, має право обирати і бути обраним в органи сільської ради.

Стаття 100.  Депутат сільської ради має право вносити пропозиції до порядку денного сесії сільської ради, порядку розгляду обговорюваних питань, по складу органів, створюваних сільською радою та кандидатурах посадових осіб, які обираються, призначаються або затверджуються сільською радою, брати участь у дебатах, задавати запитання, вносити проекти рішень або поправки до них, виступати з обґрунтуванням своїх пропозицій та по мотивах голосування, давати довідки в порядку, встановленому цим Регламентом.

Стаття 101. У міжсесійний період на вимогу депутата сільської ради він забезпечується матеріалами про діяльність сільської ради, постійних комісій, має право знайомитись з стенографічними звітами сесій сільської ради, включаючи тексти виступів депутатів, які не виступили у зв'язку з припиненням дебатів, і подані до секретаріату сесії.

На вимогу депутата йому надаються копії документів, прийнятих сесією сільської ради.

Стаття 102. Депутат сільської ради має право звернутись із запитом до керівників сільської ради з питань, віднесених до відання ради, керівників органів, підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, розташованих або зареєстрованих на території сільської ради.

Стаття 103. Запит може бути внесено депутатом або групою депутатів сільської ради у письмовій або усній формі. Він підлягає включенню до порядку денного пленарного засідання сільської ради, по ньому може проводитись обговорення і приймається відповідне рішення.

Орган або посадова особа, до яких звернуто запит, зобов’язані у встановлений сільською радою строк дати усну чи письмову відповідь на запит. Відповідь на запит розглядається на пленарному засіданні ради і доводиться до відома депутатів.

Стаття 104. Депутат сільської ради зобов’язаний додержуватись регламенту роботи сільської ради, інших нормативних актів, що визначають порядок діяльності сільської ради та її органів, бути присутнім на кожній сесії сільської  ради, засіданні постійної комісії, до якої його обрано і брати активну участь у їх роботі. Відсутність депутата на засіданнях допускається лише з поважних причин.

В разі неможливості прибути на сесію депутат повинен повідомити про це голову або заступника голови сільської ради.

Стаття 105. Сільська рада заслуховує повідомлення депутатів  ради про роботу в раді, виконання ними рішень і доручень районної ради та її органів. З цього питання може проводитись обговорення. За результатами заслуховування рада приймає рішення.

Стаття 106. У разі пропуску депутатом сільської ради протягом року більше половини пленарних засідань сільської ради або засідань постійної комісії, до якої його обрано, невиконання ним без поважних причин рішень і доручень сільської ради та її органів,  рада може звернутись до виборців з пропозицією про відкликання такого депутата у встановленому законом порядку.

Стаття 107. Депутати в раді можуть на основі їх взаємної згоди об’єднуватись у депутатські групи.

Повноваження депутатських груп є похідними від повноважень депутата в раді.

Депутатська група може утворюватись з чисельністю не менше 5 депутатів.

Порядок вступу до групи та виходу з неї визначається самою групою. Депутат може входити до складу лише однієї групи. Рішення про об’єднання депутатів у депутатську групу при наявності письмової згоди цих депутатів доводиться до відома депутатів ради головуючим на сесії ради.

Стаття 108. Депутати ради на основі єдності поглядів або партійного членства можуть об’єднуватися у депутатські фракції з чисельністю не менше 5 депутатів. До складу депутатських фракцій  можуть входити і позапартійні депутати, які підтримують політичну спрямованість фракцій.

         Порядок вступу до фракції та виходу з неї визначається самою фракцією.

        Депутат  ради може входити до складу лише однієї фракції.

        Рішення про об’єднання депутатів у фракцію доводиться до відома депутатів ради головуючим на пленарному засіданні ради.

        Організація діяльності депутатських фракцій покладається на голову сільської ради.

Стаття 109.  Депутатські групи і фракції мають право:

  1. На пропорційне представництво в постійних та тимчасових комісіях ради.
  2. Попередньо обговорювати кандидатури посадових осіб, яких обирає, призначає чи затверджує рада.
  3. На гарантований виступ свого представника на пленарному засіданні ради з кожного питання порядку денного сесії ради.
  4. Об’єднувати зусилля  з іншими групами, фракціями для створення більшості в раді чи опозиції.
  5. Здійснювати інші права передбачені законами України.

Розділ ІV

Голова та заступник голови сільської ради

Глава 1

Голова сільської ради

Стаття 110. Голова сільської ради обирається сільською громадою з числа її виборців  таємним голосуванням.

Стаття 117. Голова ради працює у раді на постійній основі, не може мати інший представницький мандат, суміщати свою службову діяльність з іншою роботою, у тому числі на громадських засадах (крім викладацької, наукової та творчої у поза робочий час), займатися підприємницькою діяльністю, одержувати від цього прибуток. Голова сільської ради виконує свої обов’язки до обрання голови  ради нового скликання, крім випадків дострокового припинення повноважень голови ради відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".

Стаття 118. У своїй діяльності голова сільської ради є підзвітним сільській раді. Не менше одного разу на рік він звітує про свою діяльність перед сільською радою, а на вимогу не менш як третини депутатів звітує у визначений радою термін.

Стаття 119.      Голова сільської ради:

  • скликає та веде сесії ради, доводить до відома населення інформацію про час і місце проведення сесії, забезпечує підготовку сесій і питань, що вносяться на їх розгляд, доведення рішень ради до виконавців, організовує контроль за їх виконанням;
  • організовує надання депутатам допомоги у здійсненні ними своїх повноважень;
  • координує діяльність постійних комісій ради, дає їм доручення,  сприяє організації виконання їх рекомендацій;
  • організовує роботу президії ради;
  • організовує проведення референдумів та виборів до органів державної влади і місцевого самоврядування;
  • здійснює керівництво виконавчим апаратом ради;
  • вносить зміни до структури виконавчого апарату ради згідно його чисельності, затвердженої радою;
  • є розпорядником коштів, передбачених на утримання ради та її виконавчого комітету;
  • представляє раду у внутрішніх відносинах з державними органами, іншими органами місцевого самоврядування, об’єднаннями громадян, підприємствами, установами, організаціями і громадянами, а також у зовнішніх відносинах відповідно до законодавства;
  • звертається до суду щодо визнання незаконних актів місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій, які обмежують права територіальної громади у сфері їх спільних інтересів, а також повноваження сільської ради та її органів;
  • здійснює інші повноваження, передбачені Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" та вирішує інші питання, доручені йому сільською радою.

Стаття 120. Голова сільської ради в межах своїх повноважень видає розпорядження.

Глава 2

Заступник голови сільської ради

Стаття 121. Заступник голови сільської ради обирається сільською радою з числа її депутатів у межах строку повноважень сільської ради таємним голосуванням.

Стаття 122. Кандидатури для обрання на посаду заступника голови сільської ради представляє раді голова ради.

Стаття 123.  Таємне голосування по виборах заступника голови сільської ради здійснюється за процедурою, передбаченою статтями 68-81 цього Регламенту за окремими виборчими бюлетенями.

Стаття 124. Про обрання заступника голови сільської ради приймається відповідне рішення  ради.

Стаття 125. Заступник голови сільської ради здійснює свої повноваження до обрання заступника голови ради нового скликання, крім випадків дострокового припинення його повноважень відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".

Стаття 126. Заступник голови сільської ради в разі відсутності голови  ради або неможливості виконання ним своїх обов’язків з інших причин здійснює повноваження голови сільської ради.

Стаття 127.      Заступник голови сільської ради:

  • забезпечує збір пропозицій щодо плану роботи сільської ради, складає з урахуванням одержаних пропозицій проект плану роботи, який потім погоджується з головою  ради, обговорюється в постійних комісіях та президії ради і затверджується на пленарному засіданні ради;
  • готує разом з постійними комісіями для заслуховування на сесії ради звіт про виконання плану роботи сільської ради;
  • організує підготовку сесій сільської ради проведення до відома населення села інформації про час і місце проведення сесії ради та питання, які передбачається внести на розгляд сільської ради;
  • відпрацьовує проекти рішень сільської ради і узгоджує їх в порядку, установленому цим Регламентом;
  • забезпечує своєчасне доведення до відома депутатів сільської ради проектів рішень, інших документів і матеріалів з питань, які вносяться на розгляд  ради;
  • організовує під час пленарних засідань сільської ради роботу секретаріату та виконавчого апарату;
  • узагальнює пропозиції та зауваження, висловлені в дебатах депутатами на сесії сільської ради, передані в письмовій формі головуючому на сесії, направляє їх на обговорення в постійні комісії та на розгляд відповідним державним та громадським організаціям і посадовим особам, контролює обов’язкове і своєчасне повідомлення про результати розгляду безпосередньо депутата, а також голову сільської ради;
  • забезпечує своєчасне доведення рішень  ради до виконавців, організовує контроль за їх виконанням;
  • надає практичну і методичну допомогу постійним комісіям сільської ради у розробці і виконанні планів роботи комісій, підготовці і розгляді питань в межах її компетенції, виробленні і прийнятті рекомендацій, організації їх виконання;
  • аналізує діяльність постійних комісій, вносить пропозиції по поліпшенню їх роботи;
  • організовує роботу депутатів сільської ради, надає їм допомогу у здійсненні ними своїх повноважень, забезпечує їх необхідною інформацією, сприяє їм в проведенні звітів перед виборцями, в організації прийому громадян;
  • забезпечує гласність в роботі районної ради, її постійних комісій, депутатів, здійснює публікацію в пресі, на радіо і телебаченні рішень ради, роз’яснень офіційних документів районної ради;
  • забезпечує роботу по проведенню відповідно до законодавства референдумів та виборів до органів державної влади і місцевого самоврядування;
  • організовує повсякденну роботу виконавчого апарату сільської ради, аналізує діяльність структурних підрозділів апарату, готує пропозиції голові сільської ради по вдосконаленню структури апарату, здійснює заходи щодо покращення роботи апарату;
  • відповідає за здійснення виконавчим апаратом організаційного, правового, інформаційного, аналітичного, матеріально-технічного забезпечення діяльності сільської ради, її органів та депутатів;
  • здійснює інші повноваження, передбачені Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" та вирішує інші питання, доручені йому головою сільської ради.

Стаття 128. Заступник голови сільської ради може з питань внутрішньої роботи виконавчого апарату видавати накази.

Розділ V

Постійні комісії та тимчасові контрольні комісії сільської ради

Глава 1

Постійні комісії сільської ради

Стаття 129. Постійні комісії сільської ради є органами сільської ради, що обираються з числа її депутатів для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень сільської ради.

Стаття 130. Постійні комісії обираються сільською радою на строк її повноважень у складі голови і членів комісії.

Всі інші питання структури комісії вирішуються відповідною комісією.

Стаття 131.  Пропозиції щодо утворення і обрання постійних комісій районної ради вносить голова сільської ради.

Стаття 132.      Сільська рада утворює комісії:

  1. З питань бюджету ,соціально-економічного розвитку та управління об’єктами комунальної власності
  2. З питань агропромислового комплексу та регулювання земельних відносин;
  3. З питань соціального захисту, законності та правопорядку,

Стаття 133.  Голова постійної комісії обирається сільською радою за поданням голови сільської ради.

Заступник голови та секретар комісії обираються на засіданні постійної комісії.

Стаття 134. Депутат сільської ради має право і повинен бути членом лише однієї постійної комісії. Всі члени постійної комісії мають рівні права.

Стаття 135.  До складу постійних комісій ради не можуть бути обрані голова та заступник голови сільської ради.

Стаття 136.  Депутати працюють у постійних комісіях на громадських засадах.

Стаття 137. Основною формою роботи постійної комісії є її засідання.

Засідання постійної комісії скликається в міру необхідності і є правомочним, якщо в ньому бере участь не менше половини від членів загального складу комісії.

Стаття 138.      Постійні комісії сільської ради:

  • за дорученням сільської ради, голови, заступника голови ради або за власною ініціативою попередньо розглядають проекти програм соціально-економічного і культурного розвитку села та місцевого бюджету, звіти про виконання програм бюджету;
  • вивчають і готують питання про стан та розвиток відповідних галузей господарського і соціально-культурного будівництва, інші питання, які вносяться на розгляд сільської ради;
  • розробляють проекти рішень сільської ради та готують висновки з цих питань;
  • виступають на сесіях сільської ради з доповідями та співдоповідями;
  • попередньо розглядають кандидатури осіб, які пропонуються для обрання, затвердження призначення або погодження сільською радою, готують висновки з цих питань;
  • за дорученням сільської ради, голови, заступника голови сільської ради або за власною ініціативою вивчають діяльність підзвітних і підконтрольних сільській раді органів, а також з питань – віднесених до відання сільської ради -  підприємств, установ та організацій, їх філіалів і відділень незалежно від форм власності та їх посадових осіб;
  • подають за результатами перевірки підприємств, установ та організацій свої рекомендації на розгляд їх керівників, а в необхідних випадках – на розгляд сільської ради;
  • здійснюють контроль за виконанням рішень сільської ради;
  • вивчають і розглядають інші віднесені до відома сільської ради питання за дорученням сільської ради та голови  ради.

Стаття 139. За результатами вивчення і розгляду питань постійні комісії готують висновки і рекомендації, які приймаються більшістю голосів від загального складу комісій.

Стаття 140. Рекомендації постійних комісій підлягають обов’язковому розгляду органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами, яким вони адресовані. Про результати розгляду і вжиті заходи повинно бути повідомлено комісіям у встановлений ними строк.

Стаття 141. Постійні комісії сільської ради є підзвітними сільській раді та відповідальними перед нею.

Стаття 142. Перелік, функціональна спрямованість і порядок організації роботи постійних комісій сільської ради визначаються цим Регламентом та Положенням про постійні комісії, що затверджується сільською радою.

Глава 2

Тимчасові контрольні комісії сільської ради

Стаття 143. Тимчасові контрольні комісії сільської ради є органами районної ради, які здійснюють контроль з конкретно визначених питань, що належать до її повноважень.

Стаття 144. Тимчасові контрольні комісії сільської ради обираються сільською радою з числа депутатів  ради.

Стаття 145. Рішення про створення тимчасової контрольної комісії сільської ради, її назву та завдання, персональний склад комісії та її голову вважається прийнятим, якщо за це проголосувало не менше однієї третини депутатів від загального складу ради.

Стаття 146. Тимчасова контрольна комісія районної ради при здійсненні контролю з визначеного сільською радою питання вправі залучати для участі в її роботі спеціалістів по цьому питанню, експертів та інших необхідних комісії осіб.

Стаття 147. Засідання тимчасових контрольних комісій сільської ради проводяться, як правило, закриті. Члени комісії та залучені для участі в її роботі інші особи не повинні розголошувати інформацію, яка стала їм відома у зв'язку з роботою комісії.

Стаття 148.  По підсумках своєї роботи тимчасові контрольні комісії сільської ради подають звіти та пропозиції на розгляд ради.

Стаття 149. Повноваження тимчасової контрольної комісії районної ради припиняються з моменту прийняття сільською радою остаточного рішення щодо результатів роботи цієї комісії, а також у разі припинення повноважень сільської ради.

Розділ VІ

Президія сільської ради

Стаття 150.  Сільська рада може утворювати президію сільської ради.

Президія ради  є дорадчим органом сільської ради, який попередньо готує узгоджені пропозиції та рекомендації з питань, що передбачається внести на розгляд сільської ради.

Стаття 151.  До складу президії сільської ради входять голова сільської ради, його заступник, голови постійних комісій сільської ради.

Стаття 152.   Президія сільської ради здійснює свою роботу в формі засідань.

Стаття 153. Засідання президії сільської ради скликає в міру потреби і веде голова сільської ради, а в разі його відсутності – заступник голови  сільської ради.

Стаття 154.  Рішення президії сільської ради мають дорадчий характер.

Стаття 155. Президія сільської ради діє на основі Положення про неї, що затверджується сільською радою.

Розділ VІІ

Виконавчий апарат сільської ради

Стаття 156. Виконавчий апарат сільської ради забезпечує здійснення сільською радою повноважень, наданих їй Конституцією України, Законами України "Про місцеве самоврядування в Україні", „Про статус депутатів місцевих рад”, „Про службу в органах місцевого самоврядування” та іншими законами.

Стаття 157. Виконавчий апарат сільської ради здійснює організаційне, правове, інформаційне, аналітичне, матеріально-технічне забезпечення діяльності сільської ради, її органів, депутатів, сприяє здійсненню сільською радою взаємодії і зв'язку з територіальною громадою, місцевими органами виконавчої влади, органами та посадовими особами місцевого самоврядування.

Стаття 158. Виконавчий апарат сільської ради утворюється сільською радою.

Стаття 159. Структура і чисельність виконавчого апарату, витрати на його утримання затверджуються сільською радою за поданням голови сільською ради.

Стаття 160. Керівників та інших працівників структурних підрозділів виконавчого апарату сільської ради  призначає і звільняє голова сільської ради.

Стаття 161. Виконавчий апарат сільської  ради за посадою очолює голова сільської ради.

Стаття 162. Виконавчий апарат сільської ради керується в своїй роботі Конституцією України, Законом України “Про службу в органах місцевого самоврядування”, іншими законами України, рішеннями сільської ради, розпорядженнями голови сільської ради, Регламентом сільської ради, Положенням про виконавчий апарат сільської ради та посадовими інструкціями, затвердженими головою сільської ради.


Закачати Регламент одним файлом можна тут.

Логін: *

Пароль: *